»Strona główna » Archiwum
Archiwum - Wydarzenia 2016
Article Index
Archiwum
Wydarzenia 2016
Wydarzenia 2015
Wydarzenia 2014
Wydarzenia 2013
Wydarzenia 2012
Wydarzenia 2011
Wydarzenia 2010
Ordynacja na Pastora
Początki zboru
Chrzest wiary
Nauczyciele
All Pages

 

 

 

U W A G A !


NABOŻEŃSTWO NOWOROCZNE ROZPOCZYNAMY  W NIEDZIELĘ O GODZ.12:00

 

 

 

 

 

15.12.2016

 

 

 

22 grudnia o godz. 18:15 III Program Polskiego Radia wyemituje reportaż 
Głosu Ewangelii pt.:"OPOWIEŚCI WIGILIJNE" - przesłanie o niezwykłej mocy
Jezusa.

25 grudnia (pierwszy dzień świąt) o godz. 17:10 I Program Polskiego
Radia wyemituje słuchowisko pt.: KIM ON JEST? w bardzo dobrej obsadzie
m.in. Mariana Opani i Krzysztofa Stelmaszyka.

Głos Ewangelii zrobił to słuchowisko wraz z Teatrem PR. Jest to mocny
przekaz Ewangelii.

Zapraszam

Henryk Dedo12.12.2016

 

święta Bożego Narodzenia 2016

 

Przyjście na świat Słowa, które ciałem się stało - poprzez narodzenie się Jezusa Chrystusa - dla jednych jest powodem do sporów, w jakim to było miejscu, jeszcze inni kłócą się o datę i wiek - nie rozumiejąc jednego: to wydarzenie jest czymś więcej niż pojawieniem się fizycznym Boga wśród ludzi. To ratunek dla zgubionej ludzkości!

 

Dlatego też narody burzą się przeciw niemu (Psalm 2) i przeciwstawiają Temu, przez którego zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, zarówno rzeczy widzialne i niewidzialne - czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności. Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone (Kol.1,16).

 

Dzisiaj jest podobnie. Narody świata mają swoje bóstwa, rytuały z tym związane, tradycje. Nie znają Boga i żyją w mrokach i cieniu śmierci.

 

Jednak prorok Izajasz zapowiedział nadejście takiego dnia, kiedy:

 

Lud, który chodzi w ciemności, ujrzy światło wielkie,

nad mieszkańcami krainy mroków zabłyśnie światłość”(Iz.9:1)

 

Bóg posyła ratunek dla zgubionej ludzkości.

Narodzenie się Pana Jezusa Chrystusa stało się Światłością, która oświeci pogan, aby wszyscy ludzie ujrzeli i poznali zbawienie Boże.

 

Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany

I spocznie władza na jego ramieniu,

I nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny,

Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju” (Iz. 9:5)

 

Życzymy Wszystkim błogosławionych świąt Bożego Narodzenia, aby Światło, które oświeca było Twoim - kimkolwiek jesteś - udziałem i prawdziwą radością wigilijnego stołu

 

 

 

 

 

 

14.11.2016

Święto Żniw czy Dziękczynienie nazwa nie jest tu istotna ważne jest, że możemy oddawać chwałę Bogu który jest Dawcą i Stwórcą wszystkiego.Jest to priorytet w życiu każdego wierzącego nie tylko od święta, jest to codzienność o której mówi nam Słowo.W ubiegłą niedzielę przybrało to szczególny charakter ponieważ staliśmy przed Panem jako zbór wspólnie dziękując za jego dary

Jak więc przyjęliście Chrystusa Jezusa, Pana, tak w Nim chodźcie, wkorzenieni weń i zbudowani na nim, i utwierdzeni w wierze, jak was nauczono, składając nieustannie dziękczynienie [Kol 2,6–7].

Za wszystko dziękujcie; taka jest bowiem wola Boża w Chrystusie Jezusie względem was [1Ts 5,18]

Dobrze jest dziękować Panu [Ps 92,2]

 

 

04.09.206

 

Uroczystym nabożeństwem rozpoczeliśmy nowy rok szkolny,dziękowaliśmy naszemu Bogu za czas wakacji oraz prosząć o Jego błogosławieństwo na kolejny rok nauczania dla dzieci,młodzieży oraz nauczycieli szkółek niedzielnych

 

07.08.2016

 

Zapraszamy do wysłuchania świadectwa Galiny z Ukrainy w zakładce,,Kazania"

 

 

 

 

 

04.08.2016

 

Ew.Henryk Dedo dyr.Głosu Ewangelii był gościem naszego zboru,usługując Bożym Słowem które możesz wysłuchać w zakładce ,,Kazania",więcej informacji o działalności znajdziesz na stronie www.gospel.pl

Zapraszamy również do wysłuchania szokującego świadectwa Dawida

 

 

 

10.07.2016

 

Dzisiejsze nabożeństwo przygotowała i prowadziła młodzież, w roli prowadzącego Samuel - świadectwami tygodniowej ewangelizacji podzielili się Beniamin,Sara,Michał,Justyna oraz Sebastian.Wysłuchaliśmy pięknego wiersza w wykonaniu Rut oraz pieśni którą zaśpiewała Joanna- kazanie główne wygłosił Szymon.Pastor podziękował za zaangażowanie młodzieży oraz życzył Bożego błogosławieństwa

 

 

 

07.07.2016

 

,,Wypełnił się czas i przybliżyło się Królestwo Boże,upamiętajcie się i wierzcie ewangelii" Ew.Mar:1,15

 

(Międzyzdroje) Od 3 do 10 lipca odbywa się ewangelizacja z udziałem Grupa młodzieżowa - Siedem oraz Generacja PLUS Co prawda miejsc już nie ma, ale jeśli macie trochę czasu i chęci, wpadajcie, zawsze przydadzą się pomocne ręce.Kolejny dzień kiedy wiele osób mogło usłyszeć ewangelię zbawienia o Jezusie Chrystusie przez składane świadectwa mocy Bożej,pieśni,sceny przedstawiające zgubionego grzesznika oraz okazaną łaskę zbawienia w krzyżu,indywidualne rozmowy i wspólne modlitwy,rozdawanie nowych testamentów oraz wiele innych sposobów przekazu.Więcej informacji znajdziesz na facebooku,pozostałe zdjęcia w zakładce,,Młodzież"

 

zdjęcia wykonała Kinga Leśniak

 

05.07.2016

 

 

Stefan Strazca Chrześcijanin z Bratysławy oddany Bogu w słuzbie dla niego,jeżdzi po Europie składając świadectwo o Jezusie Chrystusie.Jego uwagę zwróciło nasze stoisko z literaturą chrześcijańską,cieszyliśmy się z naszego spotkania ponieważ mamy Jednego Pana, tego samego Ducha oraz wspólną nadzieję [Ef:4,4-5] Na zakończenie naszej rozmowy wspólnie modliliśmy się o Boże prowadzenie i Jego błogosławieństwo

 

 

 

 

03.06.2016

 

Zakończenie roku szkolnego w dniu 12.06.2016/niedziela/ po nabożeństwie spotykamy się w Ośrodku Wypoczynkowym Darz-Bór Nadleśnictwa Międzyzdroje

Zapraszamy

 

23.05.2016

 

 

Gościem naszego zboru w dniach od 08.06 do 22 06 2016 będzie brat Edward Wieczerzycki pastor Polskiego Zboru Misyjnego w Bochum,który będzie usługiwał Słowem Bożym  w środy o godz.18:00 oraz niedziele godz.11:00

Zapraszamy

 

 

 

 

 

15.05.2016

 

Zapraszamy do wysłuchania świadectwa Bożego ratunku brata Jana Kasprzyka ze Słupska

 

 

 

 

 

08.05.2016

 

W trakcie ulicznego koncertu ewangelizacyjnego Słowem usługiwali pastor Jarosław Gaudek oraz pastor naszego zboru Marek Małolepszy

 

23.04.2016

 

Zapraszamy na Koncert Orkiestry Dętej z Niemiec,,Jerycho"w dniu 7 maja/sobota/godz.15:00 Międzyzdroje-Promenada

oraz

w dniu 7 maja o godz.18:00/sobota/ w Golczewie ul Zwycięstwa

 

 

 

25.03.2016

W dniu dzisiejszym /piątek/ nabożeństwo o godz.18:00

w niedzielę o godz.11:00

 

21.03.2016

Wielkanoc 2016

 

Przed nami kolejny rok, kiedy we wszystkich chrześcijańskich kościołach będziemy wspominali śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa Chrystusa.

 

Podstawą chrześcijaństwa jest zmartwychwstanie.

 

Apostoł Paweł napisał:

A jeśli Chrystus nie został wzbudzony, daremna jest wiara wasza;" (1 Kor. 15:17)

 

Jest też nadzieją dla nas na życie wieczne, gdyż, jak Apostoł Paweł wyjaśnia, Chrystus „…jest początkiem, pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy” (Kol. 1:18) oraz „A jednak Chrystus został wzbudzony z martwych i jest pierwiastkiem tych, którzy zasnęli” (I Kor. 15:20).

 

Sam Jezus powiedział o sobie: „Jam jest zmartwychwstanie i żywot; kto we mnie wierzy, choćby i umarł żyć będzie. A kto żyje i wierzy we mnie, nie umrze na wieki” (Jan 11:25-26).

Dla jednych będzie to święto bardzo radosne, którzy dziękują Bogu Ojcu za wyrwanie z mocy ciemności i przeniesienie do Królestwa Syna Swego. Dla drugich – obojętne, ponieważ żyjemy w czasach, kiedy całe rzesze ludzi, całe narody nie chcą Go jako Boga i Pana Wszechświata (Psalm 2:1-2).

 

Jakże wielu poszukuje dziś pokoju i uwolnienia od zmartwień, trosk, niepokoju. Każdy próbuje na swój sposób odnaleźć to wszystko omijając Pana Jezusa Chrystusa, nie wiedząc przy tym, że stoją w postawie buntu. Młodzi buntują się przeciw rodzicom, tym samym negując władzę, jaką Bóg obarczył głowę rodziny. Dorośli szukają własnych rozwiązań co do sposobu życia, nie przyjmując Bożej rady. Jednak śmierć Pana Jezusa Chrystusa jest wyrazem Bożego pragnienia, aby wszyscy ludzie ponownie stali się własnością Boga.

 

 

Przyglądając się życiu Jezusa Chrystusa możemy stwierdzić, że czynił wszystkim ludziom dobrze. Ślepym przywracał wzrok, głusi odzyskiwali słuch, chorych uzdrawiał, martwych wskrzeszał, głodnych nakarmił. Wszystko było mu poddane, a mimo to modlitwa w ogrodzie Getsemane i krew na czole ukazuje nam, jak ciężkie było niesienie krzyża. Nienawidził grzechu, a mimo to stał się uosobieniem grzechu twojego i mojego.

Jego życie było czyste, bezgrzeszne, był podporządkowany woli Ojca, którego celem było uwolnić człowieka z grzechu. Grzechu, który znieważa Boga, grzechu, który stwarza niewyobrażalne przeszkody ludzkości, człowiekowi ponieważ oddala od Boga i prowadzi do śmierci wiecznej.

 

Ten, który był wzgardzony i opuszczony przez ludzi, wyszydzany, znieważany, zbity i umęczony, utrapiony cierpieniem, nad którym znęcano się i zaliczono do przestępców ofiarował siebie na śmierć.W tej strasznej chwili nie było przy Nim nikogo z tych, którym czynił dobrze, uzdrowionych, wskrzeszonych, nakarmionych, nie było apostołów. Został opuszczony przez wszystkich nawet przez Swego Ojca. To była prawdziwa samotność. Został obciążony i ukarany za nasze grzechy: twój i mój. W aktach zgonu nikomu się nie pisze, że umarł z powodu grzechu! ale z choroby, wypadku, starości. Jedynie Pan Jezus ma zapisane, że umarł śmiercią męczeńską za każdego człowieka i wiedz, że On już zakosztował twojej śmierci, abyś ty nie umarł wieczną.

 

Zmartwychwstanie Pana Jezusa Chrystusa oznajmia całemu światu i wszechświatu zwycięstwo nad grzechem i śmiercią, zwycięstwo nad mocami ciemności!

 

Chrystus wielokrotnie dawał wyraz temu, że dla Boga nie ma nic niemożliwego, nawet życie pomimo śmierci. Dlatego Święta Zmartwychwstania są tak radosne.

 

Drogi Przyjacielu nie bądź obojętny i nie omijaj w swoim życiu Tego, który oddał wszystko za Ciebie, abyś nie był zgubiony na wieki.

 

Życzymy wszystkim błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, tym którzy są blisko Pana oraz tym, którzy żyją w oddaleniu od Zmartwychwstałego:

 

Aby Jezus Chrystus Zmartwychwstały obdarzył nas pokojem i swoim błogosławieństwem.


Zmartwychwstał Pan, Alleluja!

https://www.youtube.com/watch?v=_zh0HThoB3o

Admin

 

 

 

 

14.02.2016

 

Zakończyliśmy Ferie dziękujemy naszemu Bogu za dobry czas jaki mieliśmy do naszej dyspozycji

28.1.2016

 

Zapraszamy na:

 

FERIE ZIMOWE 2016


Zbliżają się ferie zimowe,jak co roku będą organizowane w naszym zborze.Chętni proszeni są o zgłaszanie się do br.Samuela Seniw do dnia 07.02.2016 r/niedziela/

 

 

 

 

08.01.2016

 

 

W dniach 10.01 do 17.01.2016 rozpoczynamy Tydzień Modlitwy wraz z braćmi i siostrami w naszym kraju i całej Europie
Zaznacz ten tydzień w swoim kalendarzu, mamy wyjątkową możliwość modlenia się za chrześcijańską rodzinę również za Ciebie.Rozpoczynamy w niedzielę o godz.11:00 w pozostałe dni o godz.18:00

 

 

Tydzień modlitwy 2016


Myśl przewodnia tygodnia modlitwy -,,Powrót zgubionych synów"


Tematy modlitwy znajdziesz  tu;http://kech.pl/t_modlitwy/tm2016.pdf

 

 

 

04.01.2016

Podczas trwania Zjazdu młodzieży pod hasłem,,Pokolenie" na niedzielnym nabożeństwie Słowem Bożym usługiwał br.Filip Łapiński z Kościoła Zielonoświatkowego Sienna w Warszawie którego możesz wysłuchać w zakładce ,,Kazania"-wkrótce więcej informacji o Zjeżdzie w zakładce,,Młodzież"oraz na Facebooku G7

 

 

 

 

 

01.01.2016

 

 

Witamy was w Nowym 2016 Roku będzie to błogosławiony rok dla Ciebie jeśli szukasz Boga A gdy mnie będziecie szukać, znajdziecie mnie. Gdy mnie będziecie szukać całym swoim sercem” (Jeremiasza 29:13)

zachęcamy do rozważania Pisma Świętego, przed otwarciem módl się a Bóg da oświecenie i wiarę

„Wiara tedy jest ze słuchania,

a słuchanie przez Słowo Chrystusowe.”

 

,,Szukajcie Pana, dopóki można go znaleźć, wzywajcie go, dopóki jest blisko!” (Iz. 55:6)

 

  

Nabożeństwa

  • Niedziela godz. 10.00
  • Środa godz. 18.00
  • studium biblijne
  • Placówka Mechowo
  • Niedziela godz.10.00
  • Środa godz.18.00
  • studium biblijne
  • Spotkania młodzieżowe
  • Sobota godz.17.30
  • sobotnio/niedzielne wg ustaleń o godz.17.30

Werset tygodnia

,,Kto się boi Pana,ma mocną ostoję,i jeszcze jego dzieci mają w niej ucieczkę."

Przyp Salomona 14,26

Kontakt

KECh - Zbór w Międzyzdrojach 
ul. Emilii Plater 30a
72-500 Międzyzdroje
tel.: (91) 328 13 84
tel. kom.: 609 737 468
e-mail: miedzyzdroje@kech.pl

Ośrodek Rekolekcyjny-rezerwacja
tel.kom.696 057 483
tel.kom.696 057 236

Szukaj

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj60
mod_vvisit_counterWczoraj38
mod_vvisit_counterTen tydzień60
mod_vvisit_counterTen miesiąc955
mod_vvisit_counterWszystkich611428

Aktualnie: gości 33 połączonych
 , 
Od: 2012-03-04 17:34
Visitors Counter
Na tej stronie wykorzystywane są pliki cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając z tej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Przejdź do polityki cookies, aby dowiedzieć się więcej, w tym jak zarządzać plikami cookies. [Zamknij]