Historia powstania zboru Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Międzyzdrojach

W roku 1978, z inicjatywy członków Zjednoczonego Kościoła Ewangelicznego w Świnoujściu, mieszkających na stałe w Międzyzdrojach, powstała międzyzdrojska placówka świnoujskiego zboru. Kierownikiem placówki został brat Jan Małolepszy. To był początek dzisiejszego zboru.

We wrześniu 1983 roku na spotkaniu braterskim podjęto decyzję o przekształceniu placówki w Międzyzdrojach w samodzielny zbór. Decyzja o tym zapadła 2 października 1983 podczas zebrania członkowskiego ZKE w Świnoujściu. Pastorem zboru został brat Jan Małolepszy, który pełnił tę funkcję do roku 2001. W lutym 1988 roku, decyzją Urzędu do Spraw Wyznań, nazwę zgromadzenia „Zjednoczony Kościół Ewangeliczny” przekształcono w „Kościół Ewangelicznych Chrześcijan”.

Początkowo nabożeństwa i spotkania odbywały się w prywatnym domu braterstwa Małolepszych. W roku 1990 rozpoczęto budowę domu modlitwy przy ul. E. Plater 30. Pierwsze nabożeństwa w nowym budynku odbyły się już w roku 1998.

W kwietniu 2004 roku w zborze odbyła się ordynacja na pastora brata Marka Małolepszego, który pełni tę funkcję od roku 2001.

Do roku 2005 przy międzyzdrojskim zborze działały dwie placówki: w Kamieniu Pomorskim i Mechowie. W roku 2005 placówka w Kamieniu Pomorskim została przekształcona w samodzielny zbór.

W styczniu 2022 roku placówka w Mechowie kończy swoją działalność.